WAGO wykorzystuje pliki cookie, aby móc stale optymalizować i ulepszać strony internetowe. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w wytycznych dotyczących plików cookie.

| Rozwiązania | Technika budynkowa | Automatyka budynkowa | Rozwiązania | Technika budynkowa | Automatyka budynkowa | Przegląd

Automatyka budynkowa WAGO – recepta na sukces dla architektów, projektantów i inwestorów

Automatyka budynkowa WAGO –
recepta na sukces dla architektów, projektantów i inwestorów

Efektywność = skuteczność, ekonomiczność. Pojęcie to coraz częściej pojawia się w kontekście techniki budynkowej ze względu na stały wzrost kosztów energii: około 40% energii zużywanej na całym świecie pochłaniają budynki. Doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym na trwałe zredukowanie kosztów energii jest energooszczędna automatyzacja budynków - zarówno tych nowo powstających, jak i już istniejących: łączenie w jedną sieć systemów techniki budynkowej z funkcją sterowania pomieszczeniowego na bazie komponentów WAGO to skuteczny sposób optymalizacji zużcia energii.

Obniżka kosztów eksploatacji

WAGO-I/O-SYSTEM jest uznanym na rynku programowalnym systemem sterowania budynkami. Pozwala on z jednej strony na łatwe połączenie w jedną sieć różnych układów i skomunikować je ze sobą poprzez nadrzędne urządzenie sterujące. Rowiązanie to jest na tyle elastyczne, że bez problemu można przeprowadzać modyfikacje wynikające ze zmiany warunków użytkowania. Z drugiej, odczyt danych o zbiorczym zużyciu energii przez urządzenia za pośednictwem systemy I/O pozwala ocenić potencjał oszczędności podczas eksploatacji budynku. W ten sposób można określić obszary problematyczne i wdrożyć działania, mające na celu optymalizację zużycia energii. System I/O przyczynia się do redukcji kosztów energii i emisji CO2 i zapewnia elastyczne oraz łatwe sterowanie oświetleniem, klimatem w pomieszczeniu i ochroną przeciwsłoneczną.

Dzięki zintegrowaniu wszystkich funkcji sterowania pomieszczeniem w ramach systemu automatyki budynkowej WAGO możliwe jest uzyskanie klasy efektywności energetycznej budynku A zgodnie z wymogami normy DIN EN 15232 – co pozwala na realizację budownictwa energooszczędnego, na przykład z certyfikatem „Green Buildings“ wg DGNB lub LEED.

WAGO-I/O-SYSTEM 750, którego cechą jest niezależność od typu sieci obiektowej, jest idealną bazą do tworzenia otwartych i elastycznych rozwiązań w budynkach biurowych i produkcyjnych oraz do automatyzacji istniejących budynków. System I/O pozwoli w elastyczny sposób zintegrować automatykę budynkową z już istniejącą siecią lub stworzyć własną sieć lokalną. Można wykorzystać przy tym następujące protokoły: BACnet/IP, KNX IP, LON lub MODBUS TCP/IP .

Potrzebują Państwo pomocy przy projektowaniu lub wdrażaniu projektów budynkowych? Jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę skontaktować się z nami.

Sterowanie pomieszczeniami

Efektywność energetyczna i komfort eksploatacji: system sterowania pomieszczeniem pełni w budynku liczne funkcje.

Sterowanie oświetleniem

WAGO jest w stanie sprostać wszystkim wymogom w zakresie nowoczesnego oświetlenia - od prostych funkcji załączania po kompleksowe układy do utrzymywania stałego oświetlenia.

Ochrona przeciwsłoneczna

Sterowanie żaluzjami, zapewniające optymalną ochronę przed olśnieniem oraz efektywne zarządzanie zużyciem energii w budynku

Ogrzewanie, klimatyzacja i wentylacja

Automatyczne sterowanie ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją podnosi komfort przebywania w budynku – a zarazem zwiększa ekonomiczność i ogranicza koszty eksploatacji.

Opis systemu

WAGO-I/O-SYSTEM oferuje użytkownikowi różnorodne rozwiązania interfejsowe do podłączania systemów magistralowych i podsystemów w ramach automatyki budynkowej.

pl
Nie można dodać dokumentu do listy ulubionych.
Dodano do listy ulubionych
Dodano stronę do listy ulubionych
Dodano publikację do listy ulubionych
Dodano dokument do listy ulubionych
../../../../navigation-complete.html