WAGO wykorzystuje pliki cookie, aby móc stale optymalizować i ulepszać strony internetowe. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w wytycznych dotyczących plików cookie.

| Rozwiązania | Energetyka i technika procesowa | Telesterowanie | Przegląd | Rozwiązania | Energetyka i technika procesowa | Telesterowanie | Przegląd

Telesterowanie - inwestycja w przyszłość

Telesterowanie - inwestycja w przyszłość

Zasoby surowców naturalnych są ograniczone, a globalne ocieplenie stanowi obecnie realne zagrożenie. Aby przeciwdziałać zmianie klimatu, coraz większe znaczenie zyskuje wytwarzanie prądu w pobliżu odbiorcy. W celu integracji tych rozproszonych źródeł energii w SmartGrid konieczna jest standaryzacja transmisji danych: podstawą jest tutaj telesterowanie WAGO zgodne z protokołami IEC 60870/61850/61400 lub MODBUS TCP/RTU.

Nie tylko zużycie energii zmienia się każdego dnia. Zmiany dotyczą również zasilania odnawialnymi źródłami energii, gdyż ilość prądu wytworzona przez wiatr i słońce podlega naturalnym wahaniom. Aby uniknąć niepotrzebnego obciążania linii energetycznych czy zakłóceń w dostawie prądu, powstała idea „inteligentnych“ sieci energetycznych, tak zwanych SmartGrid: zapewniają one równomierne obciążenie sieci oraz efektywne ekonomicznie zasilanie. Założenia te realizowane są poprzez połączenie w jeden system różnych źródeł energii, wytwórców prądu, układów akumulacji energii, odbiorców, urządzeń infrastruktury sieciowej i sterowanie nimi.

Wdrożenie systemu SmartGrid wymaga precyzyjniejszego monitorowania i sterowania: do tej pory programowalne systemu sterowania wykorzystywane były wyłącznie w rozproszonych jednostkach wytwarzania energii. Od roku 2012 zgodnie z ustawą o odnawialnych źródłach energii powinny one udostępniać operatorowi systemu zasilania informacje o rzeczywistym wytwarzaniu mocy (dla źródeł powyżej 100 kW) i umożliwiać mu jej redukcję.

Niezawodne i efektywne rozwiązania do telesterowania dzięki WAGO-I/O-SYSTEM i TO-PASS

Elastyczne rozwiązania WAGO dla telesterowania na bazie protokołów IEC 60870-5-101/–104, 61850, 61850-420 i 61400-25 pozwalają sprostać wymaganiom, jakie przyszłość postawi przed rynkiem energetycznym. Przełączanie, regulacja i monitorowanie oddalonych od siebie układów - wszystko to jest możliwe w systemie SmartGrid – przez wewnętrzną sieć, sieć telefoniczną, Internet lub bezprzewodowo przez GSM

(np. GPRS) lub radiowo (np. TETRA).

Dzięki zastosowaniu naszych elastycznych rozwiązań do telesterowania mogą Państwo nadzorować sieci przesyłowe i rozdzielcze w celu zagwarantowania zasilania. Za pomocą zdalnego konfiguratora zintegrowanego w układzie sterowania można poza tym sporządzać komunikaty IEC - szybko i bez konieczności żmudnego programowania.

Możliwe jest też zastosowanie w przestrzeniach zagrożonych wybuchem - np. na stacjach dystrybucji czy regulacji gazu - gdyż system I/O może przetwarzać sygnały iskrobezpieczne bezpośrednio z obszarów Ex. Dostępnych jest osiem różnych modułów, pozwalających na podłączanie różnych typów sygnałów, nawet ze strefy 0.

Opracowujemy i produkujemy dla Państwa również rozdzielnice systemowe pod konkretne projekty, z konfekcjonowanym oprzewodowaniem, na życzenie również fabrycznie zaprogramowane. Z przyjemnością udzielimy Państwu pomocy lub porady w tym zakresie. Proszę skontaktować się z nami.

Proszę przekonać się o zaletach naszych rozwiązań dla telesterowania - kompaktowych, ekonomicznych i przyszłościowych:

pl
Nie można dodać dokumentu do listy ulubionych.
Dodano do listy ulubionych
Dodano stronę do listy ulubionych
Dodano publikację do listy ulubionych
Dodano dokument do listy ulubionych
../../../../navigation-complete.html